<banner> Az ország egyik legnagyobb bankjának magát megnevezni nem kívánó vezetője szerint mintegy ötmilliárd euró \"tért vissza\" görögországi bankszámlákra, bankjában júniusban először tettek be több pénzt, mint amennyit kivettek.
</banner>
<banner>Kormánykörökből származó értesülések szerint a következő napokban olyan intézkedések várhatók, amelyek arra ösztönzik majd a görög állampolgárokat, hogy utalják haza külföldi bankokban elhelyezett pénzeiket.
</banner>
<banner>A június elején megtartott választások előtt bankárkörökből származó információk szerint napi 100-500 millió eurót vontak ki görögországi bankokból attól tartva, hogy Görögország kilép az euróövezetből. </banner>
A görög nemzeti bank adatai szerint a válság kitörése, 2009 december óta 80 milliárd euró hagyta el az országot: akkor a bankok betétállománya 237 milliárd euró volt, idén májusban 157 milliárd eurót tett ki.
Görögország az első nemzetközi mentőcsomagban 110 milliárd euróhoz jutott, a másodikban 130 milliárd euró áll rendelkezésére.
