BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kezdik visszavinni pénzüket a hazai bankokba a görögök

Kezdik visszavinni pénzüket a görögök a hazai bankokba azután, hogy a legutóbbi választáson egyértelműen az európárti politikai erők kerekedtek felül.

2012. július 4. szerda, 22:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner> Az ország egyik legnagyobb bankjának magát megnevezni nem kívánó vezetője szerint mintegy ötmilliárd euró \"tért vissza\" görögországi bankszámlákra, bankjában júniusban először tettek be több pénzt, mint amennyit kivettek.
</banner>

<banner>Kormánykörökből származó értesülések szerint a következő napokban olyan intézkedések várhatók, amelyek arra ösztönzik majd a görög állampolgárokat, hogy utalják haza külföldi bankokban elhelyezett pénzeiket.
</banner>

<banner>A június elején megtartott választások előtt bankárkörökből származó információk szerint napi 100-500 millió eurót vontak ki görögországi bankokból attól tartva, hogy Görögország kilép az euróövezetből. </banner>

A görög nemzeti bank adatai szerint a válság kitörése, 2009 december óta 80 milliárd euró hagyta el az országot: akkor a bankok betétállománya 237 milliárd euró volt, idén májusban 157 milliárd eurót tett ki.

Görögország az első nemzetközi mentőcsomagban 110 milliárd euróhoz jutott, a másodikban 130 milliárd euró áll rendelkezésére.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet