BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Államosíthatják a legnagyobb német vízművet

2012. június 14. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Teljes egészében állami tulajdonba kerülhet a berlini vízművek (BWB), miután a francia Veolia felajánlotta tulajdonrészét a német fővárosnak. Korábban a német RWE is jelezte, hogy hajlandó eladni részesedését. A Veolia valószínűleg annak hatására döntött részesedésének eladása mellett, hogy a német versenyhivatal az előző héten a lakossági díjak csökkentésére kötelezte a berlini víziközmű-szolgáltatót. Az RWE és a Veolia egyaránt 24,95 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik a vízműben. Az RWE már tavaly jelezte, hogy eladná részesedését 650 millió euró környékén, és a mostani hírek szerint a Veolia is ekkora összegért válna meg tulajdonrészétől. A BWB a legnagyobb németországi víziközmű-szolgáltató társaság. A 4500 főt foglalkoztató vállalat 3,9 millió fogyasztó ellátását biztosítja. A részleges privatizációt 1999-ben hajtották végre. A német főváros 50,1 százalékkal többségi tulajdonos maradt, de a cég vezetését átadta a szakmai befektetőknek és a privatizációs szerződésben garanciát vállalt arra, hogy az üzemeltetés nyereséges lesz a számukra. A városvezetés az államosítás mellett lakossági nyomásra döntött. Az emberek azt remélik, hogy az újra állami tulajdonba kerülő cégnél a lakossági víz- és csatornaszolgáltatás díja csökkenhet, ugyanakkor a szakértők ezt nem tartják valószínűnek.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet