BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Horvát acélművet vett az olasz Danieli

2012. június 6. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Horvátországban vásárolt acélművet az olasz Danieli & Co. S.p.A., amely március végén még a szerb kormánnyal írt alá egy nem kötelező megállapodást arról, hogy esetleg Sabac közelében építene egy új, évi 800 ezer tonna kapacitású acélművet, 500 millió eurós beruházással. Most azonban a texasi Commercial Metals Company (CMC) azt jelentette be a New York-i tőzsdének, hogy 100 százalékos tulajdonában levő horvátországi leányvállalata, a CMC Sisak d.o.o. összes részvényét eladta a Danielinek (néhány nem részletezett vagyonelemet megtartottak). A főleg acélcsöveket gyártó, évi 500 ezer tonna kapacitású létesítmény a Zágrábtól 50 kilométerre délre levő Sisakban található, a rijekai kikötőt is elérő autópálya és vasútvonal közelében. Az udinei székhelyű Danieli a világ három legnagyobb olyan csoportja között van, amelyik vas- és acélipari létesítmények berendezéseit állítja elő, emellett speciális acéltermékek gyártásában is érdekelt. A csoport előrejelzései szerint 3 milliárd euró körüli árbevétellel zárja idén júniussal végződő üzleti évét − az előzőben 3,129 milliárdos árbevételt és 192 milliós nettó profitot ért el − és rendelésállományának értéke is e körül van.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet