Két centtel drágul az üzemanyag Olaszországban a teherautók számára a fogyasztási adó megemelése nyomán − az év végéig szóló intézkedés az egyik forrás, amelyből az olasz kormány fedezni kívánja az Emilia Romagna tartománybeli földrengéskárokat. A Monti-kormány tegnap arról is döntött, hogy az érintett térség önkormányzatai bizonyos mértékig mentességet kapnak a fiskális reformban elfogadott megszorítások alól, az így felszabaduló forrást azonban csak az újjáépítésre költhetik. Az érintett települések lakói, illetve az ott működő vállalatok szeptemberre halaszthatják júniusban esedékes adó- és járulékfizetési kötelezettségeiket. A jelzáloghitelek törlesztését ez év végéig felfüggeszthetik az érintettek és addig nem lehet kilakoltatni azokat sem, akik ellen esetleg már zajlik ilyen eljárás. Szóba került egy őszi áfaemelés is − tudta meg az ADN Kronos hírügynökség −, de Mario Monti kormányfő-pénzügyminiszter ezt úgy kommentálta, hogy reméli, nem kerül rá sor. A károk számszerűsítése még tart − miként a rengések sem értek még véget −, a tegnap lapzártánkig ismertté vált adatok szerint 13-14 ezer ember maradt fedél nélkül.
