Egyelőre nincsenek károk - ezt jelentette délig az olaszországi repülőterek működését felügyelő ENAC, csakúgy mint az érintett autósztrádákat üzemeltető Autostrade. (Képünk illusztráció.) Az olasz államvasutak (FS) korábban arról számolt be, hogy egyes észak-olaszországi szakaszokon egy időre leállt a közlekedés - elsősorban a Bolognát érintő járatokon - , később már azt közölték a hírügynökségekkel, hogy ha lassabban is, de mindenhol járnak a vonatok.
Mindettől függetlenül a ma reggel óta tartó rengéssorozat már több halálos áldozattal járt, mint az, amelyik május 20-án rázta meg lényegében ugyanezt a térséget: eddig tÍz halottat számláltak, összeomlott üzemcsarnokokban, illetve lakásokban. A földrengések most is Emilia-Romagna tartományban, Modena városa környékéről indultak ki - ez nagyjából a \"csizmaszár\" felső részének a közepére esik, valamivel az országot átszelő Velence-Milánó autósztráda alatt - , de érezték szinte egész Toscanában, Lombardiában sőt olyan távoli országrészekben is, mint a nyugati határ közelében levő Aosta.
A nagyobb városok közül Bolognában, Velencében, Padovában és Firenzében is erősen érezték a földrengést, több helyen kiürítették az iskolákat, Padovában az egyetemet is. A mobilhálózatok sok helyen nem bírták a terhelést, ezért több városban teljesen szabaddá tették a wifi-hálózatokat.
