BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre jöhet a Facebook-mobil

Meg nem erősített hírek szerint számos okostelefon-fejlesztőt alkalmazott a Facebook, hogy már 2013-ban megjelenhessen a saját mobiltelefonjával – olvasható a New York Times blogbejegyzésében.

2012. május 29. kedd, 13:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mark Zuckerberg, a közösségi oldal vezetője nem bízza a véletlenre a dolgot és olyan fejlesztőkkel próbálja meg erősíteni a csapatát, akik például az iPhone megalkotásában is részt vettek - írja az amerikai lap. Egy, a neve elhallgatását kérő nyilatkozó szerint a Facebook-mindenes már találkozott az érintett fejlesztőkkel és olyan részletekbe menő kérdéseket tett fel nekik, minthogy milyen chipeket használtak az iPhone készítése során.

A New York Times szerint érthető a közösségi oldal motivációja, hiszen egy viszonylag új cégről van szó, amelynek új bevételi forrásokat kell találnia - a tőzsdei kibocsátás sem úgy indult, ahogy tervezték és a hirdetésekből sem jön már be akkora bevétel, mint régen -, ráadásul a mobiltelefonok piaca az egyik leggyorsabban növekvő szektor.

A lap megkeresésére a Facebook se megerősíteni, se megcáfolni nem kívánta a híreket.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet