BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mérsékelt sikerrel kezdett az idei expó

2012. május 23. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyelőre nem ostromolták meg a látogatók az idei expót: a május 12-én a dél-koreai Joszuban megnyílt nemzetközi kiállítás első napjainak egyikére se érkezett 40 ezernél több vendég, sőt a nyitás utáni vasárnapon még 24 ezren se voltak. Ez jókora csalódás a szervezőknek, akik 50−100 ezer fővel számoltak a hétvégékre − az első helyi magyarázatok szerint épp az tarthatta vissza a látogatókat, hogy féltek a nyitás utáni tolongástól.

Az élő óceán és tengerpart mottóval meghirdetett dél-koreai expó nem ugyanaz a kategória, mint a két évvel ezelőtti, fél évig tartó sanghaji World Expo, ahol Magyarország is részt vett és ahol az egyes országok pavilonjai vetélkedtek egymással. A mostani úgynevezett nemzetközi expó, amely csak három hónapig tart és az összes külföldi résztvevő egyetlen nagy csarnokban kapott helyet. A déli partvidéken, Szöultól 455 kilométerre levő Joszuban így is 104 ország képviselteti magát − tíz nemzetközi szervezet mellett −, köztük 21 európai (a szervezők a honlapon közéjük sorolják a közép-ázsiai köztársaságokat is). Térségünkből Románia és Litvánia van jelen, Oroszország és Ukrajna mellett.

A szervezők reményei szerint több mint 10 millió látogató érkezik majd a háromszázezres kikötővárosba, köztük félmillió külföldi − utóbbiak többsége várhatóan kínai lesz. A máris hallható bírálatok szerint az expó nem kapott elég promóciót se külföldön, se otthon, és a kikötőváros szárazföldi megközelítése − például Szöulból − sincs igazán megoldva.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet