BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Corsa is elhagyhatja Németországot

2012. május 21. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Opel a Corsa termelését is áthelyezheti Németországból. Az Eisenachban gyártott kisautót a spanyol Zaragoza városába gyárthatják tovább lapértesülések szerint. Tavaly a spanyol városban több mint 200 ezer Corsát szereltek össze, emellett Merivákat és Combókat gyártottak. A zaragozai gyár nagyjából 59 százalékos kihasználtság mellett üzemel. Az eisenachi gyárban az új Adam típusú kisautót gyárthatják majd 2013-tól. Ebből a tervek szerint 100 ezer darabot állítanak elő évente. Az Opel néhány napja közölte hivatalosan, hogy a zászlóshajójának számító Astra következő generációjának autóit nem Németországban fogják gyártani, ami valószínűleg megpecsételte az autógyártó bochumi üzemének sorsát. Az Opel tulajdonosa, az amerikai General Motors bejelentette, hogy 2015-től az angliai Ellesmere Portban, illetve a lengyelországi Gliwicében lévő összeszerelő üzemben állítják elő az alsó középkategóriás Astrákat, a vállalat főhadiszállásán, Rüsselsheimben pedig − ahol a cég 2010-es átszervezése óta az ötajtós modellek készülnek − beszüntetik a típus gyártását.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet