BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötszörös áron kelt el a királyok gyémántja

2012. május 18. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sokszoros áron kelt el a héten a világ egyik legrégebben ismert és leghíresebb gyémántja a Sotheby\'s genfi árverésén: az 1,85−3,65 millió svájci frankos becsérték csaknem ötszörösét adta meg ismeretlen vevője, aki jutalékkal együtt 9 042 500 svájci frankot (2,225 milliárd forint) sem sajnált a Beau Sancy néven ismert drágakőért. A 34,98 karátos, körte alakúra csiszolt indiai gyémánt az elmúlt négyszáz évben mindig valamelyik európai királyi család birtokában volt (Napi Gazdaság, 2012. március 2.). Ezt viselte Maria Medici, amikor 1610-ben megkoronázták francia királynévá, ezt zálogosította el II. Mária angol királynő a polgárháború utáni harcokban, végül a porosz királyi korona fő ékessége lett.

Az árverésre a porosz uralkodócsalád leszármazottai adták be a Beau Sancyt − azt nem tudni, hogy a nyolcperces licitharc után végül is kinek ütötték le a telefonon ajánlatot tevők közül, így aztán azt sem, hogy továbbra is uralkodói kézben maradt-e a kő.

A Sotheby\'s rendkívül elégedetten nyugtázta közleményében, hogy a hagyományos kétnapos májusi ékszerárverést ezúttal összesen 104 298 625 svájci frankos összforgalommal zárta − bőven felülmúlva az 54−85 milliós összesített előzetes becslés felső értékét is.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet