BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezer embert küld el a román posta

Igazgatói és különböző egyéb vezetői tisztségeket betöltő mintegy ezer személy elbocsátására készül a román posta, amelyet a fizetésképtelenség veszélye fenyeget - jelentették be csütörtökön Bukarestben.

2012. május 17. csütörtök, 19:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Dan Nica román távközlési miniszter szerint a leépítés az igazgatók kétharmadát - mintegy száz személyt - is érinti, hiszen csak így lehet elkerülni a vállalat fizetésképtelenné válását. Az elbocsátási tervet a román állami vállalt igazgatótanácsának kell jóváhagynia pénteken.

Dan Nica szerint a posta vezetősége az elmúlt három évben jelentős adósságot halmozott fel, ezért került a csőd szélére. Előző nap már Victor Ponta román miniszterelnök is beszélt a vállalat helyzetéről. A kormányfő bejelentette: kiküldte a miniszterelnöki hivatal ellenőrző testületét, mivel a vállalat 213 millió lej (48 millió euró) adósságot halmozott fel. Ebből 103 millió lej a román Versenytanács által tavaly kirótt bírság, 110 millió lejjel pedig a román adóhivatalnak tartozik.

A román postának 36 ezer alkalmazottja van. Tavaly végrehajtottak már egy leépítést a vállalat veszteséges működésének megállítása érdekében.

A posta 75 százalékos, többségi részvénycsomagjának tulajdonosa a román távközlési minisztérium.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet