BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olcsóbb lehet a benzin a választások után?

Az olajárak csökkenését hozza gyenge amerikai foglalkoztatási adat és az európai választások eredménye.

2012. május 7. hétfő, 11:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az olaj ára várhatóan csökkenni fog ezen a héten, mivel mind az USA-ból, mind Európából a gazdasági bizonytalanság erősödéséről szóló hírek érkeztek. Hosszabb távon határt szabhat az áresésnek, ha a Fed és/vagy az Európai Központi Bank (ECB) újabb monetáris enyhítésbe kezd - írja a CNBC. Az elemzők egy része az elmúlt napok hordónként 2-3 dolláros mérséklődése után további 7-10 dolláros esést sem tart kizártnak.

Az észak-amerikai könnyűolaj (WTI) júniusi határidős jegyzése több mint három százalékkal, 95,42 dollár/hordóra, a londoni Bernté közel 2,5 százalékkal, 110,45 dollárra esett ma hajnalra az európai választási eredmények nyilvánosságra kerülése után. Ezt megelőzően az gyenge amerikai foglalkoztatási adat miatt morzsolódott le a fekete arany ára.

A CNBC felmérésében megszólaló 13 kereskedő közül öt az árak csökkenését várja ezen a héten, ugyancsak öten nem számolnak változással, hárman pedig növekedést jósolnak. Az elemzők összességében nem tartják valószínűnek, hogy a WTI ára 90 dollárig esne, inkább arra számítanak, hogy a 93-98 dolláros sávban mozog majd az olaj jegyzése.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet