BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt az amerikai olajtartalék

A szakértők által vártnál jelentősebben emelkedett az amerikai olajtartalék a múlt héten.

2012. május 2. szerda, 16:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai kormányzat energiaügyi tájékoztató hivatalának (EIA) szerdai közlése szerint az olajtartalék 2,8 millió hordóval bővült az április 28-áig tartó héten, míg az elemzők szerényebb, 2,1 millió hordó növekedést vártak.

A benzintartalék 2 millió hordóval esett, ami jóval felülmúlta az elemzők által várt 0,9 millió hordó csökkenést. A feldolgozott olajtermékek készletállománya 1,9 millió hordóval zuhant, míg az elemzők 0,3 millió hordó csökkenéssel számoltak.

Adatismertetés után 10 perccel a nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta hordónkénti ára 71 cent csökkenéssel 105,45 dolláron állt.

Egy héttel korábban az olajtartalék 3,98 millió hordóval nőtt, a benzintartalék 2,24 millió hordóval esett, a feldolgozott olajtermékek készletállománya 3,05 millió hordóval csökkent.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet