Éttermi attrakcióval is bővül az idei nyári olimpia: a világ legjobb étterme címet két éve őrző dán Noma tíz napra kitelepül a londoni Claridge hotelbe. A kizárólag az észak-európai konyha ételeivel foglalkozó séf, René Redzepi ötfogásos menüt kínál 195 fontért július 28-tól augusztus 6-ig a luxusszálloda báltermében. (Ez idő alatt a koppenhágai étterem felújítás miatt zárva lesz.) A 2004 óta működő, két Michelin-csillagos Nomába havonta 100 ezren szeretnének asztalt foglalni, de csak 450 vendéget tud fogadni ennyi idő alatt, így a londoni megjelenés nagy lehetőséget kínál a gasztroturistáknak. Az élmény azonban nem lesz ugyanaz, mint Koppenhágában lenne, mert − mint a Bloomberg jelezte − Redzepi és csapata a szezonális brit alapanyagokat is használni fogja, noha hazai pályán egyebek közt arról híresek, hogy kizárólag a skandináv térségben fellelhető hozzávalókból készítik a fogásokat.
A londoni megjelenéssel a Noma is csatlakozik a pop-up divathoz: ahogy alkalmilag, meghatározott időre megnyit egy üzlet egy bevásárlóutcában vagy plázában, úgy jelent meg az utóbbi időben egy-egy híres étterem valamilyen különleges helyen vagy alkalommal szerte a világon. Tavaly például a háromcsillagos kaliforniai French Laundry stábja kínált a londoni Harrods áruházban kilencfogásos menüt 250 fontért − emlékeztetett a Telegraph −, de kitelepültek már éttermek a London Eye óriáskerék kabinjaiba is.
