Csupa jó hírrel örvendeztette meg részvényeseit a Shell: a várakozásoknál jobb első negyedéves számokat hoztak nyilvánosságra, és megemelték az osztalékot is. A nettó profit az első negyedévben 7,3 milliárd dollár lett, szemben az elemzők által várt 6,7 milliárd dollárral, mivel a magasabb olajárak és a várakozásoknál erősebb finomítói marzsok segítették az eredményt. Ugyanakkor az alacsony amerikai gázárak negatív hatással voltak az eredményre. A növekedést a kitermelési üzletág hozta, hiszen a magas olajárak miatt itt 35 százalékkal emelkedett a tisztított eredmény, miközben a finomításban a bázishoz képest még csökkent is a profit. A jövőbeni tervekről a társaság vezetése annyit árult el, hogy az észak-amerikai földgázpiacon sok kihívással kell még szembenézni, és az energiaárak tekintetében is változatosabb hónapokra kell felkészülni.
A Shell a 2012−2015 közötti években összességében 175−200 milliárd dolláros működési cash flow-t vár, a kitermelés pedig az első negyedévi 3,55 millió hordóról 2018-ig napi 4 millió hordóra nőhet. A jó eredmények alapján azt is bejelentették, hogy a részvényenkénti osztalékot 0,43 dollárra emelik, ami 2,3 százalékkal több, mint amennyit eddig fizetett a társaság.
A Shell mellett az egyébként profitcsökkenésről beszámoló Exxon Mobil is most közölte, hogy jelentősen, 27 százalékkal több osztalékot fizet. A korábbi 0,47 dollárról 0,57 dollárra növelte negyedéves kifizetését. Az első megemelt osztalék kifizetése június 11-én lesz. A Chevron ugyancsak az osztalék 11 százalékos megemeléséről döntött, ez negyedévente 0,90 dollár lesz.
