<banner>Az amerikai kereskedelmi minisztérium adatai szerint az idei első negyedévben (évesített negyedéves alapon) 2,2 százalékkal növekedett az amerikai gazdaság, alulmúlva az elemzők várakozásait. A különböző konszenzusok szerint átlagosan 2,5-2,6-2,7 százalékos növekedést vártak az elemzők, bár az előrejelzések igen széles skálán szóródtak. Volt, aki 1,2 százalékos, de olyan is volt, aki 3,6 százalékos növekedésre számított.</banner>
<banner>Az emelkedő üzemanyagárak ellenére (az első negyedévben 65 centtel drágult a benzin gallononkénti ára, március 31-én átlagosan 3,93 dollárba kértek gallonjárt a kutakon) egy növekedés motorját továbbra is a fogyasztás fűtötte: a negyedik negyedéves 2,1 százalékot követően 2,9 százalékkal nőtt a fogyasztás. A fogyasztás-élénkülés a kiskereskedelmi adatokban is látható volt. A tavaszváró akcióknak és a kedvező időjárásnak köszönhetően negyedéves szinten 0,8 százalékkal nőtt a forgalom, ami az elmúlt egy évet tekintve példátlan.
</banner>
<banner>A fogyasztásra szintén kedvező hatással lehetett, hogy január és március között jelentősen (összesen 635 ezerrel) nőtt a foglalkoztatottak száma, bár a munkanélküliség továbbra is magas volt - és a márciusi adatokból már az látszott, hogy a gyors foglalkoztatottság-bővülés nem volt tartós. Miközben a fogyasztás nőtt, csökkent a beruházási aktivitás, és a kormányzati kiadások - derül ki a bontásból.
</banner>
<banner>A növekedés-lassulással párhuzamosan erősödött az infláció. A személyes kiadások árindexe 2,4 százalékos drágulást jelzett, ami 2011 második negyedéve óta a legmagasabb értéknek számít. </banner>
