BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossza adat jött az USA-ból

Múlt héten ezer fővel kevesebben (388 ezren) regisztrálták magukat munkanélküliként az Egyesült Államokban, mint egy héttel korábban, ami felülmúlta az elemzők várakozásait (a konszenzus 373 ezer volt), érdemes azonban figyelembe venni, hogy a két héttel ezelőtti értéket felfelé korrigálta a tárca.

2012. április 26. csütörtök, 15:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!
Az amerikai munkaügyi minisztérium adatai szerint múlt héten mindössze ezer fővel csökkent a frissen regisztrált munkanélküli segélykérők száma az Egyesült Államokban, ami csalódást okozott, hiszen az elemzők többsége 13 ezer körüli csökkenésre számított. A két héttel ezelőtti értéket 386 ezerről 389 ezerre módosította a tárca.

A múlt heti minimális csökkenés ellenére a segélykérők számának négyhetes mozgóátlaga 6250-nel 381 750-re emelkedett, ami idén az eddigi legmagasabb értéknek számít. Szintén rossz hír, hogy a tartósan munkanélküli segélyből élők száma további háromezerrel emelkedett, így elérte a 3,32 milliót (az adat a két héttel ezelőtti állapotot tükrözi).

<banner> </banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet