BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot buktak a görög bankok az államadósságon

Görögország négy legnagyobb bankja tavaly összesen 27,9 milliárd eurós veszteséget szenvedett el, miután részt vettek a görög államadósság átstrukturálásában.

2012. április 21. szombat, 09:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner>A National Bank of Greece, az EFG Eurobank Ergasias SA (EUROB), az Alpha Bank SA és a Piraeus Bank SA 25 milliárd eurónyi görög államkötvényt írtak le az átstrukturálás során, ami a hírügynökség beszámolója szerint a történelem legnagyobb adósságátstrukturálása volt. A National Bank of Greece egyedül 12,3 milliárd eurót veszített 2011-ben, az EFG 5,5 milliárd eurót bukott - írja a Portfolio.hu.
</banner>

<banner>A tudósítás arra is kitér, hogy Lukasz Papademosz görög miniszterelnök a görögországi bankok feltőkésítési tervének véglegesítésén dolgozik. Az ország feltőkésítést végző testülete a napokban jutott 25 milliárd eurós forráshoz a második nemzetközi mentőcsomag keretében.
</banner>

<banner>Az újratőkésítés fontos előfeltétele a reálgazdaság finanszírozásának biztosításának, elsősorban a kis-és középvállalkozások számára fontos - jelentette ki a napokban a kormányfő, aki szerint az akció a bankrendszerbe vetett bizalom visszaszerzése miatt is nagyon fontos.</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet