BUX 139484.81 0,45 %
OTP 45730 0,95 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Soros bírálta az EU-t

Németországnak többet kellene tennie az euróövezet megtartásáért Soros György szerint.

2012. április 15. vasárnap, 14:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar származású üzletember a Welt am Sonntag című német lapnak azt mondta, hogy \"a takarékosság és az árstabilitás Németországban jól működött, a mostani körülmények közepette azonban Európára bajt hoz\".

Németországnak el kell döntenie, hogy akarja-e az eurót, vagy sem. \"Ha igen, akkor pénzt kell adnia, ha nem, ki kell lépnie\" - fejtette ki az amerikai milliárdos. Hozzátette: ez nagy károkat okozna a német exportőröknek.

Soros bírálta az unió pénzügyi paktumát is. Szerinte nemcsak bírságot kellene kirónia azokra az államokra, amelyek megsértik az előírásokat, hanem jutalmaznia is kellene azokat, amelyek reformokat vezetnek be.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet