BUX 139187.23 -0,08 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrott az amerikai importár-index

Csaknem egy éve a leggyorsabb ütemben, 1,3 százalékkal emelkedtek márciusban az amerikai importárak, amely jórészt a dráguló üzemanyagárak következménye (4,3 százalékos havi drágulás).

2012. április 11. szerda, 18:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az üzemanyagárak nélkül ugyanis csak 0,3 százalékos drágulást mért az Egyesült Államok Munkaügyi Minisztériuma. A piac márciusra 0,8 százalékos import-emelkedést várt. F<banner>ebruárban az eddig ismert 0,4 százalékos havi importár növekedést 0,1 százalékos árcsökkenésre módosította az intézmény.</banner>

<banner>A munkaügyi tárca adatai szerint az exportárak átlagosan 0,8 százalékkal emelkedtek az év harmadik hónapjában, ami szintén az elemzői konszenzus (0,4 százalékos növekedés) feletti bővülést jelentett. Az adatoknak nem volt érdemi piaci hatása sem a részvény-, sem a kötvény-, sem a devizapiacokon.</banner>

Az import árindex a külföldről származó és az Egyesült Államokban értékesített, az export árindex az Egyesült Államokból származó és a külföldön értékesített termékek árainak változását jelzi.<banner> </banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet