BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt az amerikai olajtartalék

A szakértők által vártnál jóval nagyobb mértékben emelkedett az amerikai olajtartalék a múlt héten.

2012. március 28. szerda, 17:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai kormányzat energiaügyi tájékoztató hivatalának (EIA) szerdai közlése szerint az olajtartalék 7,1 millió hordóval emelkedett március 23-áig, míg az elemzők csupán 2,2 millió hordó növekedést vártak.

A benzintartalék 3,5 millió hordóval esett, ami jócskán meghaladta az elemzők által várt 1,5 millió hordó csökkenést.

A feldolgozott olajtermékek készletállománya 0,7 millió hordóval mérséklődött, míg az elemzők 0,5 millió hordó csökkenéssel számoltak.

Az adatismertetés előtt a nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta hordónkénti ára 2,12 dollár eséssel 105,21 dolláron állt. Mintegy tíz perccel később 2,29 dollár csökkenéssel már csak 105,04 dolláron jegyezték a WTI hordóját.

Egy héttel korábban az olajtartalék 1,2 millió hordóval csökkent, a benzintartalék ugyancsak 1,2 millió hordóval esett, a feldolgozott olajtermékek készletállománya 1,8 millió hordóval nőtt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet