BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy bejelentésre készül ma az Apple

Bejelentést tervez ma délután az Apple azzal kapcsolatban, hogy mihez kezd 100 milliárd dolláros készpénzállományával. A cég közleménye szerint keleti parti idő szerint reggel 9-kor, vagyis magyar idő szerint délután 2-kor tartja a vállalat befektetői konferenciahívását.

2012. március 19. hétfő, 09:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner>A vállalat vezérigazgatója, Tim Cook és pénzügyi igazgatója, Peter Oppenheimer tartja a mai konferenciahívást, amelynek célja, hogy \"nyilvánosságra hozza, hogy mire jutott a vállalat a készpénzállományával kapcsolatos megbeszélések során\" - olvasható a cég közleményében. Hozzátéve, hogy a folyó negyedév eredményeivel kapcsolatban nem várható új bejelentés, mint ahogy semmi mással kapcsolatban sem a készpénzállományon kívül. Ami a befektetők érdeklődésére tarthat még számot, az az új iPad értékesítési számaival kapcsolatos információk, amelynek értékesítését pénteken kezdte meg a társaság.
</banner>

<banner>Az elmúlt években egyre erősebb lett a nyomás az Apple vezetőségén, hogy mire fordítja hatalmas, közel 100 milliárd dolláros készpénzállományát. Ez a társaság februári közgyűlésének is központi témája volt, amin a cég vezérigazgatója csak annyit közölt, hogy \"aktív megbeszélések\" folynak azzal kapcsolatban, hogy mihez kezdjen készpénzállományával az Apple.
</banner>

<banner>Az Apple készpénzállománya több mint 63 százalékkal növekedett egy év alatt, az év végén pontosan 97,6 milliárd dollárra rúgott december 31-én. A vállalat utoljára 1995-ben fizetett osztalékot, még azelőtt, hogy Steve Jobs visszatért volna a cég élére. A tavaly elhunyt alapító kifejezetten az osztalékfizetés ellen foglalt állást, úgy vélte, hogy az nem növeli a részvényesi értéket. Halálát követően azonban Tim Cook vette át a vezérigazgatói posztot, aki nem zárkózik el az osztalékfizetés elől. A társaság a részvény-visszavásárlások terén sem volt különösebben aktív és eddigi legnagyobb felvásárlása 400 millió dolláros volt.</banner>

<banner>A vállalat bevétele és profitja újabb és újabb rekordokat döntöget, a fundamentális sikersztorit pedig az árfolyam szárnyalása követte, aminek köszönhetően közel 550 milliárd dolláros kapitalizációjával a világ legnagyobb cégévé nőtte ki magát mostanra az Apple.</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet