BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az űr gyarmatosítására készülnek az amerikaiak

Egy amerikai kutatás szerint tízből két amerikai véli úgy, hogy hazájának az űr gyarmatosítására irányuló programot kellene indítani. Minden második megkérdezett szerint ugyanakkor az ilyen irányú űrprogram 100 éven belül megkezdődik.

2012. március 12. hétfő, 14:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai elnökválasztási kampányban a republikánus jelöltségért versenyző Newt Gingrich egy januári beszédében tett ígéretet arra, hogy az Egyesült Államok gyarmatosítani fogja a Holdat. A YouGov amerikai kutatóközpontja felmérésében - amelyről az ELTE TáTK hírlevele adott hírt - annak járt utána, az amerikaiak szerint szükség van-e az űr gyarmatosítására.

A válaszadóknak csak 19 százaléka látja úgy, hazájának aktívan törekednie kell a Földön kívüli területek meghódítására, 53 százalékuk szerint ez szükségtelen, 28 százalék pedig bizonytalan az űrprogram szükségességében. Érdekesség, hogy a nők alig 9 százaléka ért egyet, viszont a férfiak 30 százaléka lát új távlatokat az űr gyarmatosításában. A kolonizáció kérdésében a független szavazók a legnyitottabbak: 28 százalékuk támogatná. A republikánusok 20, a demokraták 15 százaléka gondolja jó iránynak.

A kutatásból az is kiderül, hogy a várakozások alapaján az űr meghódítása nem fog egyhamar bekövetkezni. A megkérdezettek 62 százaléka szerint a tudomány és a technológia fejlődésének köszönhetően 500 éven belül képesek leszünk arra, hogy Földön kívüli kolóniákat létesítsünk. Minden második válaszadó szerint a kolonizációs program - például a Hold meghódításával - 100 éven belül elkezdődhet, de csak 13 százalék lát arra esélyt, hogy 25 éven belül képes lesz az emberiség Földön kívüli gyarmatokat alapítani.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet