BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó adat jött az Egyesült Államokból

Februárban 216 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma az amerikai magánszektorban - jelentette az ADP. A bővülési trend immáron huszonöt hónapja tart, az elmúlt öt hónapban átlagosan 200 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma.

2012. március 7. szerda, 15:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner>A vártnak megfelelő foglalkoztatottsági adatokat tett közzé az ADP munkaadói szolgálat. Februárban összességében 216 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma az amerikai magánszektorban, ami mindössze kétezres eltérést jelent a konszenzushoz (218 ezer képest).</banner>

<banner>A foglalkoztatottak száma a gazdaság valamennyi szektorában nőtt: a szolgáltató szektorban 170 ezerrel, a feldolgozóiparban 21 ezerrel, a termelő ágazatokban 46, az építőiparban 16, a pénzügyi szektorban pedig 14 ezerrel nőtt.</banner>

<banner>A januári adatot minimálisan (170 ezerről 173 ezerre) korrigálták.</banner>

<banner>A kormányzati szektor adatait is tartalmazó részletes foglalkoztatottsági és munkanélküliségi adatok pénteken látnak napvilágot. Az elemzők 213 ezer körüli foglalkoztatottság-bővüléssel és változatlan (8,3 százalékos) munkanélküliségi rátával számolnak.
<konfmenu></konfmenu></banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet