Saját menedzsmentvárakozásaira, illetve az elemzői konszenzusra is rávert a Puma eredménye, ráadásul a cég előrejelzése szerint idén és 2013-ban is tovább bővülhet a nyereség. A világ második legnagyobb sportszergyártója 2011-ben 230,1 millió eurós profitot könyvelhetett el, az éves összevetésben 14 százalékos bővülés pedig igencsak rávert a menedzsment által korábban előre jelzett, öt százalék körüli növekedési tervre − írta a Bloomberg. A cégvezetés idén tíz százalék körüli bevétel-, illetve hozzávetőleg ötszázalékos profitemelkedésre számít, az alapanyagárak, illetve a működési költségek visszafogott növekedését feltételezve. A jó eredmények folytán a cég 2 euróra emelheti részvényenkénti osztalékát a tavalyi 1,80-ról. A Puma és nagy versenytársai, az Adidas és a Nike mindenesetre nagy hasznot húzhatnak az idén megrendezett foci Eb-ből, illetve az olimpiából. A Puma bevételeinek durván felét a cipőértékesítések adják, ám a legdinamikusabb növekedést a sportkiegészítők (például a golffelszerelések) terén érzékelte a társaság.
