BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Opel Kínában erősítené pozícióit

A német cég a legnagyobb kínai autógyár, a SAIC képviselőivel vette fel a kapcsolatot.

2012. január 24. kedd, 13:30

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kínai jelenlétének erősítéséről tárgyal helyi partnerekkel az Opel - írta keddi számában a Handelsblatt az ügyet jól ismerő forrásokra hivatkozva.

A német gazdasági napilap beszámolója szerint az Opel illetékesei az egyik legnagyobb kínai autógyár, a SAIC képviselőivel tárgyalnak egy értékesítési együttműködésről. A SAIC az Opel anyavállalatának, a General Motorsnak fontos partnere. A források szerint a tárgyalások már konkrét kérdésekről folynak. Mindamellett a megbeszélések lezárása még egy ideig várat magára, elsősorban a finanszírozást kell tisztázni.

Az Opel tavaly ötezer autót adott el Kínában, a SAIC csoporttal tervezett együttműködés révén az Opel-kereskedők száma a jelenlegi 50-ről 200-300-ra emelkedhet a Handelsblatt beszámolója szerint.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet