BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az E.On és az RWE fúziójáról beszélnek

2012. január 11. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német energiaszolgáltatók nemzetközi jelentőségének bebiztosítása érdekében az RWE és az E.On fúzióját javasolta Günther Oettinger energiaügyi EU-biztos − írta a Handelsblatt. A konzervatív politikus szerint ugyanis bár mindkét társaság rendelkezik jelentős külföldi kitettséggel, világszinten csupán \"megyei másodosztályúnak\" számítanak. Ahhoz, hogy Németország a világliga, azaz az Exxon, a Chevron vagy a Gazprom szintjén játsszon, egy nemzeti játékosra van szükség, az ennek megfelelő méretben. Ezért az energiaszektor fontos szereplőinek összjátékára, esetleg egy fúzióra van szükség − véli a provokációiról a fukusimai katasztrófa óta közismert EU-biztos. Oettinger mostani felvetése ráadásul jogilag sem állja meg a helyét, egy kartellvizsgálaton azonnal elbukna. A német jog ugyanis még a jelentősebb városi közművek (Stadtwerke) esetében is tiltja a jelentősebb tulajdonszerzést. Ráadásul az atomerőművek bezárása részben éppen az E.On és az RWE piaci túlsúlyának letörését célozta. Egyesülésük pedig a versenyre eleve igencsak kényes EU részéről is komoly aggályokat ébresztene.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet