BUX 139191.54 -0,08 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Összeházasítaná az energiaóriásokat az uniós biztos

A német energiaszolgáltatók nemzetközi jelentőségének biztosítása érdekében az RWE és az E.On fuzióját javasolta Günther Oettinger energiaügyi EU-biztos - írta a Handelsblatt.

2012. január 10. kedd, 13:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A konzervatív politikus szerint ugyanis bár mindkét társaság rendelkezik jelentős külföldi kitettséggel, világszinten csupán \"megyei másodosztálynak\" számítanak.

Ahhoz, hogy Németország a világliga, azaz az Exxon, a Chevron vagy a Gazprom szintjén játszon egy nemzeti játékosra van szükség, az ennek megfelelő méretben. Ezért az energiaszektor fontos szereplőinek összjátékára van szükség - hangsúlyozta a politikus.

Így adott esetben egy fúzió növelhetné a német energetikai iparág súlyát a versenyképesség terén Oettinger szerint. A provokációiról híres EU-biztos legutóbb azzal verte ki a biztosítékot, hogy a fukusimai katasztrófa után a német atomerőművek leállításával párhuzamosan az atomenergia felhasználásának fokozását szorgalmazta az unióban.

Mostani felvetése ráadásul jogilag sem állja meg a helyét, egy kartellvizsgálaton azonnal elbukna. A német jog ugyanis még a jelentősebb városi közművek (Stadtwerke) esetében is tiltja a jelentősebb tulajdonszerzést.

Ráadásul az atomerőművek bezárása részben éppen az E.On és az RWE piaci túlsúlyának letörését célozta. Egyesülésük pedig a versenyre eleve igencsak hepciás EU részéről is komoly aggályokat ébresztene.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet