BUX 139297.19 0,0 %
OTP 45270 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Javuló tendenciát mutat az USA feldolgozóipara

2012. január 4. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Féléves csúcsra, 53,9 százalékra emelkedett decemberben az Institute for Supply Management (ISM) feldolgozóipari indexe. Ez komoly javulást jelent a novemberi 52,7 százalékhoz képest, valamint felülmúlja az 53,5-ös elemzői várakozásokat is. Az egyes alindexeknél a termelési és foglalkoztatottsági egyaránt 3,3 ponttal emelkedett, míg az új megrendeléseket mérő mutató 0,9 százalékponttal, 57,6-ra javult. Utóbbi közgazdászok szerint kiemelten fontos mutató a feldolgozóipari szektor várható teljesítménye kapcsán, márpedig az ötven feletti érték bővülést vetít előre. A felfutást az erősebb autóeladások, az év végi ünnepi szezon értékesítései, illetve részben ennek folytán a kiürülő raktárak adhatnak lendületet az USA gazdaságának 12 százalékát adó feldolgozóiparnak. Igaz, az EU-s gazdaságok lassulása az exportra termelő amerikai társaságok számára is komoly kockázatot jelent.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet