BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem fogott a válság a Tescón

A világ egyik legnagyobb kiskereskedelmi hálózata, a brit Tesco elégedett az elmúlt negyedév üzletmenetével.

2011. december 8. csütörtök, 10:39

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az üzleti év november 26-án zárult harmadik negyedében a cég forgalma 7,2 százalékkal - szervesen, vagyis változatlan árfolyamon és azonos üzletterülettel számolva 2,6 százalékkal - haladta meg az egy évvel korábbit. Ezt annak ellenére sikerült elérni, hogy \"a körülmények nagy kihívást jelentettek fogyasztóink számára sok piacunkon\" - derül ki a csütörtökön megjelent előzetes beszámolóból.

A drága üzemanyagok nélkül azonban a forgalom szervesen mindössze 0,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A beszámolóban jónak nevezték az értékesítés alakulását Kelet-Európában, főleg Lengyelországban és Szlovákiában.  Magyarországon szervesen 1,2 százalékkal volt nagyobb az értékesítés az egy évvel korábbinál a második negyedévi, 1,8 százalékos többlet után.

A Tesco 14 országban árusít több mint 5300 üzletében, több mint 492 ezer alkalmazottal. Az idén február 26-án zárult utolsó teljes üzleti évében a Tesco forgalma 8,2 százalékkal 67,6 milliárd fontra nőtt az előző évi 62,5 milliárdról. Az adózás előtti eredménye 3,8 milliárd fontra gyarapodott 3,4 milliárdról.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet