BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Maga áll a gazdasági kormányrúdhoz Mario Monti

2011. november 17. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tisztán szakértőkből áll majd az új olasz miniszterelnök, Mario Monti kormánya, amelyben a  tekintélyes közgazdász magának tartotta meg a gazdasági és pénzügyminiszteri posztot. A volt uniós biztos eredetileg azt szerette volna, ha a támogatását biztosító pártok is képviseltetik magukat − így jobban kivették volna részüket a felelősségből −, ezt azonban nem tudta elérni. A válságkezelés nagyját mindenesetre nem bízta másra: a gazdasági és pénzügyi tárcát megtartotta magának, programját ma ismerteti a szenátusban (holnap jön a képviselőház).
A többségében közgazdászokból és jogászokból álló kormány fejlesztési és infrastrukturális minisztere lett Corrado Passera, a Banca Intesa Sanpaolo leköszönő vezérigazgatója, a külügyminiszter a szakdiplomata Giulio Terzi. A Montival együtt 12 szakminiszter mellé öt tárca nélküli miniszter is került, ők az európai ügyek kezelésétől, a parlamenttel való kapcsolattartásig terjedő feladatokat látják el. Monti már az előzetes egyeztetések során közölte: kormányával ki akarja tölteni a ciklus végéig, 2013-ig hátralevő időt és nem csak a szűken vett gazdasággal akar foglalkozni.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet