BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magas profit, bőkezű osztalék az EasyJetnél

2011. november 16. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ígéretéhez híven osztalékot fizet − fennállása óta először − az EasyJet Plc, Európa második legnagyobb diszkont-légitársasága, méghozzá valamivel többet, mint amennyit szeptemberrel záruló üzleti éve végén jelzett (Napi Gazdaság, 2011. szeptember 23.). A brit fapados légitársaság 248 millió font adózás előtti profitot ért el, ez 31,5 százalékos éves növekedést jelent (a Thomson-Reuters elemzői várakozásai 206−254 millió között szóródtak). Az EasyJet árbevétele egy év alatt 16 százalékkal, 3,45 milliárd fontra nőtt, hála főleg a 11,8 százalékkal növekvő utasforgalomnak − ezen belül is az üzleti utazóknak − és az egy ülésre jutó költségek 1,3 százalékos lefaragásának.

Mindennek örömére a brit cég papíronként 45,4 penny osztalékot fizet (ebből 34,9 rendkívüli), azaz összesen 195 millió fontot kapnak a részvénytulajdonosok. Ebből a legnagyobb részvényes, az EasyJetet alapító Stelios Haji-Ioannou − aki családjával együtt a cég 38 százalékát birtokolja és régóta követelte, hogy a profitot ne csak új gépek vásárlására fordítsák − egymaga 51 millió fontot vághat zsebre.

Az EasyJet közlése szerint a téli szezonra már a repülőjegyek 45 százalékát eladták, és az üzleti év első felében közepes egy számjegyű bevételnövekedésre számítanak.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet