A jövő évi költségvetés 2,1 százalékos GDP-növekedés mellett 1,9 százalékos, azaz 11,2 milliárd lejes (egy euró 4,3 lej) deficittel számol − jelentette be Emil Boc, Románia miniszterelnöke. Hozzátette, számításaik szerint a GDP-arányos hiányt még akkor is sikerül 3 százalék alatt tartani, ha Európában jövőre sem normalizálódik a gazdasági helyzet.
A kormány elsősorban az uniós források jövő évi hatékonyabb lehívásában bízik − nem is változtatna az egykulcsos, 16 százalékos adón és a jelenlegi 24 százalékon maradna a forgalmi adó mértéke is. Jelentős összegeket remél Bukarest az állami vállalatok átszervezésétől is, csak a veszteségek felszámolása 5-6 milliárd lejes kiadáscsökkenést eredményezhetne a büdzsének.
A kiadások terén az állami alkalmazottak bére és a nyugdíjak 2012-ben nem változnak, emelésre csak abban az esetben lesz esély, ha a gazdasági helyzet azt megengedi. Jelentős összegeket különítettek el gazdaságélénkítő fejlesztésekre, a keret 37,8 milliárd lejre bővül, prioritásként Bukarest az infrastrukturális fejlesztéseket nevezte meg.
