BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Borítékolható a recesszió

A visszaeső ipari termelésről tanúskodó tegnapi makroadat után a gyenge GDP-növekedésről szóló mai információ is azt sejteti, hogy az eurózóna gazdasága hamarosan recesszióba süllyed.

2011. november 15. kedd, 11:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eurózóna gazdasága 0,2 százalékkal bővült a harmadik negyedévben a másodikhoz viszonyítva, Franciaország és Németország még viszonylag jól teljesített, de a lassuló exportnövekedés és a stagnáló fogyasztói kereslet arra utál, hogy hamarosan visszatérhet az a recesszió az övezetbe - derül ki az Eurostat adataiból. A térség két vezető országa 0,4, illetve 0,5 százalékos bővülést könyvelhetett el, de a stagnáló spanyol és a visszaeső holland gazdaság már arra utal, hogy a fekete leves még hátra van.

A GDP az egy évvel korábbihoz képest 1,4 százalékkal nőtt az elmúlt negyedévben az eurózónában, ami még a két hónappal ezelőtti, augusztusi növekvő ipari termelésnek köszönhető. Ugyanakkor a Reutersnek nyilatkozó elemzők szerint ezek az adatok a múltat mutatják - az előretekintő indexek egyértelműen azt jelzik, hogy az övezet gazdasága a negyedik negyedévben és azt követően visszacsúszhat a recesszióba.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet