BUX 139158.31 -0,1 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hulladékból termel áramot a GE

Brazíliában épül a GE depóniagáz-hasznosító üzeme, amely hatvanezer lakos áramellátását biztosítja majd

2011. november 14. hétfő, 11:30

Fotó: Dömötör Csaba / Hornyák Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új, depóniagáz-hasznosító beruházást indított a GE Brazíliában, egy helyi hulladéklerakóban négy Jenbacher-motor 5,5 megawattos teljesítménnyel 60 ezer lakos áramellátását biztosítja majd − közölte a társaság. A hulladéklerakók globálisan mintegy 800 millió tonna metánt termelnek, ami 21-szer hatékonyabb hőcsapda, mint a széndioxid.

Az Egyesült Államokban a hulladéklerakók jelentik a harmadik legnagyobb emberi eredetű metánforrást, 2009-ben az összes metángáz-kibocsátás 17 százalékát adták. A GE Jenbacher-motorjai befalják és elégetik, majd tiszta villamos energiává alakítják a hulladéklerakókban keletkezett kellemetlen szagú − főként metánt, egy jelentős üvegházgázt tartalmazó − anyagokat. A GE az elmúlt 25 évben 30 országban 1650 Jenbacher-motort telepített hulladéklerakókban, a berendezések együttesen több mint 1650 megawatt áramtermelő kapacitással rendelkeznek és több millió tonna üvegházgázt távolítanak el a légkörből.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet