BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Krízisben a német energiaszolgáltatók

2011. november 11. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az E.Onnál kisebb mértékben, de ugyancsak megszenvedte a német energiapiac közelmúltbeli zökkenőit az ország második legnagyobb közüzemi szolgáltatója, az RWE AG. A német kormány hirtelen döntése a nukleáris energiaforrások korábbinál gyorsabb ütemű leépítéséről, a nemzetközi szállítókkal fennálló előnytelen gázszerződések és az elektromos áram csökkenő piaci ára jelentős visszaeséseket okoztak a pénzügyi mutatókban − derül ki a vállalat harmadik negyedévi gyorsjelentésének adataiból.
A cég harmadik negyedéves üzemi eredménye 20 százalékkal, 8,2 milliárd euróra, nettó eredménye pedig 35 százalékkal, 2,4 milliárd euróra csökkent a 2010-es szinthez képest. Az árbevétel 4 százalékkal, 10,7 milliárd euróra esett, míg a nettó eredmény − 174 millió eurós visszaesés következtében − 594 millió eurót tett ki. Jóllehet az RWE vezérigazgatója a következő évre még nehézségeket jósol a vállalat számára, a három gázszállítóval, köztük az orosz Gazprommal a gázárakról folyó tárgyalásokat ígéretesnek nevezte. A szerződések megváltoztatása hosszú távon számottevően javíthatja az RWE pénzügyi helyzetét.

Andó Bálint
Andó Bálint

Ez is érdekelhet