BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elhunyt az Apple alapítója

Az Apple alapítója és korábbi vezérigazgatója, Steve Jobs, New York-i idő szerint szerda délután 56 éves korában elhunyt - közölte a cég.

2011. október 6. csütörtök, 01:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jobs, aki a Silicon Valley legendás fiatal vállalkozójaként már a PC-üzletág korai éveiben is a világ megváltoztatására törekedett és egész életében ennek a célnak élt, 1976-ban Steve Wozniakkal együtt alapította az Apple-t.

A volt Apple-vezér 1985-ben távozott a cégtől, ahová az 1990-es években tért vissza. A vállalatot ekkor a csőd széléről hozta vissza és vezette be olyan új üzletágakba is, mint a zeneipar vagy a mobiltelefon-piac.

Jobs augusztusban mondott le az Apple vezérigazgatói posztjáról, mondván már nem tudja ellátni tisztségét. A vállalat vezetését Timothy Cook vette át, de Jobs aktív elnöke maradt a cégnek.

Az Apple közleményében nem közölte a halál okát. \"Őszinte sajnálattal tudatjuk, hogy Steve Jobs ma elhunyt. Steve zsenialitása, szenvedélye és energiája volt annak a számtalan innovációnak a forrása, amelyek gazdagítják és jobbá teszik az életünket. A viág Steve miatt mérhetetlenül jobbá vált\" - áll a vállalat által kiadott közleményben.

IPhone-nal gyászoló San Fransisco-iak

Jobs egészségi állapota 2004 óta keltett aggodalmat, amikor hasnyálmirigyrákot állapítottak meg nála. A műtét és alternatív gyógykezelés után visszatért a cég irányításához. A hogylétével kapcsolatos találgatások 2008-ban ismét felerősödtek, amikor jelentősen lefogyott. 2009 januárjában Jobs a \"hormonháztartási egyensúly hiányával\" magyarázta a súlyvesztést, majd féléves betegszabadságra távozott, amely alatt májátültetésen esett át.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet