BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tiltakoznak a távközlési cégek az unió beleszólása miatt

2011. október 5. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyszerűen ostobaság − így minősítette a Telecom Italia vezérigazgatója a távközlési szektorral kapcsolatos legújabb uniós elvárást azon a konferencián, amelyen az Európai Bizottság (EB) illetékes biztosa, Neelie Kroes közölte, hogy az uniónak felül kellene vizsgálnia a rézvezeték alapú hálózatokhoz való hozzáférés díjait. A biztos szerint a nagy távközlési cégek túl könnyen jutnak magas haszonhoz a hagyományos hálózatokból − részben a virtuális szolgáltatóktól szedett díjakból −, így nem motiváltak a technológiai beruházásokban. Brüsszel korábban azt a célt tűzte ki, hogy 2020-ra az egész EU-ban kiépüljön a széles sávú kábelhálózat; az optikai hálózat kiépítése mintegy 270 milliárd euróba kerülne az EB szerint, és a finanszírozásához egy korábbi EB-javaslat alapján a szegényebb tagok fejlesztéseit szolgáló strukturális alapot csapolnák meg. A nagy távközlési cégek azzal érvelnek, hogy ha lejjebb szállítják a hozzáférési díjakat, akkor épp ahhoz nem fognak eleget keresni, hogy a modernizációra költsenek. Azt pedig senki nem várhatja el tőlük − fogalmazott a virtuális szolgáltatókra utalva a konferencián a Telefónica vezérigazgatója −, hogy olyanok kedvéért ruházzanak be, akik maguk nem költenek beruházásokra.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet