BUX 139119.42 -0,13 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiderült - ennyi pénz kell a spanyol bankoknak

A bankok feltőkésítésével és a megtakarítási bankok nagyobb ellenőrzésével készül Spanyolország az adósságválság tompítására - mondta a spanyol jegybankelnök.

2011. szeptember 30. péntek, 16:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Spanyolország befejezte bankjai feltőkésítésére indított programjának kidolgozását, valamint átveszi a gyengélkedő Novacaixagalicia, Catalunyacaixa és Unnim takarékbankok feletti ellenőrzést is - mondta Miguel Angel Fernandez Ordonez, a spanyol jegybank elnöke.

A program ismertetése kapcsán tartott sajtóbeszélgetésen felszólította az európai döntéshozókat, hogy kettőzzék meg az adósságválság leküzdésére tett erőfeszítéseiket, amely komoly nyomás alatt tartja a régió bankjait - írta a Wall Street Journal.

A spanyol bankok összességében 13,39 milliárd euróval (18,21 milliárd dollárral) növelik majd alaptőkéjüket, hogy megfeleljenek a kormányzat által korábban rögzített új tőkemegfelelési elvárásoknak. Az összeg kissé alacsonyabb a központi bank által korábban 15,15 milliárd euróra becsült értéknek.

A jegybankelnök elmondása szerint azonban a spanyol bankrendszer elegendő tőkével rendelkezik ahhoz, hogy a legutóbbi uniós stressz teszt legrosszabb forgatókönyve által feltételezett helyzetet is átvészeljék.

A pénzintézetek tőkeemelésük során 5,84 milliárd eurót vonnak majd be magánbefektetőktől, míg 7,55 milliárdot az állami tulajdonú bankkonszolidálási alaptól szerzik be.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet