Biztatóan sikerült a tegnapi olasz kötvényaukció, a kincstár összesen 11 milliárd euró értékben tudott három hónapos, illetve hat hónapos lejáratú papírokat értékesíteni. A kereslet erősebb volt az előző alkalommal tapasztaltnál, a féléves kötvények esetében azonban magasabb lett a hozam is. A 8 milliárd eurónyi papír 3,071 százalékos hozam mellett kelt el, szemben az egy hónappal korábbi aukció 2,14 százalékos átlaghozamával. A háromhavi kötvényeket viszont 1,808 százalékos hozammal sikerült értékesíteni, ez 0,1 százalékponttal alacsonyabb az előző aukción kialakultnál. Az olasz kincstár emellett 3,5 milliárd értékű, 2014-ben lejáró zérókuponos kötvényt is értékesített, 4,511 százalékos hozammal. Az aukció után 369 pontra szűkült a tízéves olasz állampapírok németekéhez mért hozamfelára az egy nappal korábbi 381 pontról (egy héttel ezelőtt még 398 ponton állt). A piacok mindezt jó előjelnek tartották a holnapi aukció előtt, amikor a kincstár 5, 10 és 15 éves kötvényeket bocsát ki, összesen 8 milliárd euró értékben, a lejáró papírok refinanszírozására. Idén Rómának még 55 milliárd eurónyi lejáró adóssággal kell szembenéznie − emlékeztetett a kincstár kötvénykibocsátási terveit ismertető finanzaonline.com.
