A legtöbb feltörekvő országgal ellentétben folytatja másfél éve tartó szigorítási sorozatát az indiai jegybank: pénteken újabb 25 bázispontos emelést jelentettek be, ezzel az alapkamat elérte a 8,25 százalékot. A piaci várakozásoknak megfelelő döntést a szerdán közzétett adat is motiválta, amely szerint az év/éves infláció augusztusban 13 havi csúcsra, 9,78 százalékra emelkedett. A drágulás ráadásul tovább folytatódhat, mert a BBC beszámolója szerint csütörtökön az állami kézben levő olajtársaságok 5 százalékkal megemelték az üzemanyagárakat. Az elmúlt két évben összesen több mint 50 százalékkal drágultak az üzemanyagárak Indiában, ahol az emelkedő árak miatt gyengül a belföldi kereslet, s vele a gazdasági növekedés is. A kormányzati prognózis szerint így is 8,5 százalékkal bővülhet a GDP a márciussal záruló pénzügyi évben − de tavaly még 10,4 százalékos növekedést produkált a feltörekvő óriások közé sorolt ország.
