Bizalmat szavazott az olasz képviselőház a kormánynak a megszorító intézkedések kapcsán, biztos többséggel. Ezzel az utolsó akadály is elhárult az 54,2 milliárd eurós csomag elfogadása elől (ennek végszavazása lapzártánk körül lesz). A szenátus már egy héttel ezelőtt áldását adta a többszöri módosítás után összerakott tervre, amelynek alapján 2013-ra egyensúlyba kerülhet az olasz államháztartás. A végső verzióban benne maradt az először kivett szolidaritási adó − az évi 300 ezer eurónál magasabb jövedelmekre − és mellé került a most 20 százalékos felső áfakulcs 1 százalékpontos emelése is. A legnagyobb munkáltatói szövetség, a Confindustria még tegnap is bírálta az intézkedéseket, mert túl sokat bíznak az adóemelésekre és túl kevés bennük a kiadáscsökkentés, a szerkezetátalakítás, a privatizáció és a liberalizáció.
