A tervezett 4 milliárd eurós maximumnál kevesebb ötéves kötvényt adott el ma az olasz kincstár: az aukción 3,865 milliárd eurónyi kelt el az új benchmarknak szánt papírból a finanzaonline.it beszámolója szerint, 5,6 százalékos átlaghozam mellett (ez a legmagasabb hozamszint az euró bevezetése óta). A kereslet 1,279-szeres volt - az utolsó hasonló futamidejű olasz állampapírt kínáló aukción, július 14-én 1,93-szoros kereslet mellett 4,93 százalékos hozammal keltek el a kötvények.
Az aukció után a a tízéves olasz kötvények németekkel szembeni hozamfelára 22 bázisponttal 404 bázispontra nőtt - tegnap még csak 382 volt - ez a legmagasabb szint augusztus 8. óta, amióta az ECB megkezdte az olasz állampapírok vásárlását.
