BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Aggódik a hitelminősítő Magyarország miatt (bővített)

A S&P aggódik a magyar gazdasági intézkedések miatt - pontosabban Orbán VIktor által bejelentett devizahiteles mentőprogram miatt. A hitelminősítő szerint ez a gazdasági növekedést is veszélyeztetheti - írja a Bloomberg.

2011. szeptember 13. kedd, 14:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Standard and Poor\'s - ahol Magyarország a befektetési kategória legalján található, negatív kilátással - \"aggódik\" Orbán Viktor gazdaságpolitikai bejelentései miatt - közötle a Bloomberg szerint Frank Gill, hitelminősítő európai szuverénadósság-kockázati besorolásokért felelős igazgatója a Bloombergnek egy telefoninterjúban.

Szerinte a kormány azon terve, hogy a svájci frankban felvett jelzáloghiteleket 20 százalékkal a piaci árfolyam alatti szinten lehessen előtörleszteni, a bankokra hárítja annak költségeit, ami \"lefelé mutató kockázatokat\" jelez és negatív hatással lehet a hitelezésre, a növekedésre és az államháztartásra egyaránt.

A magyar gazdaság Gill szerint 1,4 százalékkal növekedhet 2012-ben, azaz a hitelminősítő a kormány által várt 2 százalék alatti bővüléssel számol.

Figyelembe kell vennünk a kormányzati intézkedések kiszámíthatóságát, hogy azok a fenntartható gazdasági növekedést mennyire támogatják. Ez ugyanis alapvető fontosságú az államháztartás szempontjából - mondta Gill. A szakember ugyanakkor azt is megjegyezte, hogy az S&P továbbra is aggodalommal figyeli a fejleményeket, és a negatív kilátást fenntartja.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet