BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óvatosabbá váltak a borgyűjtők

2011. szeptember 9. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Némi csalódással zárhatta a Christie\'s ezen a héten a hongkongi boraukciót, miután a felkínált tételeknek \"csak\" a 96 százaléka kelt el és az előzetesen becsült 8,3 millió USA-dollár helyett jutalékkal együtt 7,6 millió lett az összbevétel. Az ázsiai borárveréseken az elmúlt években nem volt ritkaság a százszázalékos értékesítési arány, a kínai vevőknek jószerivel mindent el lehetett adni, amire az volt írva, hogy Lafite − valamiért ez a bordói bor lett a presztízsbrand a kínai milliomosoknál, akik hírek szerint nemcsak gyűjteményükbe tették vagy üzleti partnereiknek ajándékozták a becses üvegeket, hanem ki is itták olykor őket.
A szeptember 3-i aukció sztárja is egy háromszáz palackos Chateau Lafite-Rothschild kollekció volt, amelyben 1981-től 2005-ig minden évjárat képviseltette magát, ezt csaknem 540 ezer dollárért vitte el egyetlen telefonos vevő − a Bloomberg szerint egy kínai magángyűjtő. Ez eddig a legdrágábban elkelt tétel az idei borárveréseken, de így is valamivel előzetes becsértéke alatt talált gazdára − vélhetően azért, mert az aukcióra éppen az ázsiai tőzsdék mélyrepülése idején került sor, ami még a gazdag kínaiakat is óvatosságra késztethette.
A piacot meghatározó öt nagy ház eddig 232,4 millió dollár értékben adott el bort aukcióin − tavaly egész évben 354 milliós forgalmat bonyolítottak le.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet