BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Moody\'s sem merte leminősíteni az USA-t

Megerősítette az Egyesült Államok legmagasabb, Aaa minősítésű szuverén adósbesorolását a Moody\'s, jóllehet negatív kilátásokat fogalmazott meg azokra – közölte a hitelminősítő kedden késő este. A Fitch már korábban közölte, hogy a törvény fontos lépés az AAA besorolás megőrzése felé.

2011. augusztus 3. szerda, 00:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Moody\'s indoklásában leszögezte, az adósságplafon azonnali 900 milliárd dolláros megemelése, illetve az az ígéret, hogy azt az év végéig további 1200-1500 milliárd dollárral emelik gyakorlatilag kizárta a technikai csőd lehetőségét.

Mint a közlemény fogalmaz, a megállapodás az első lépés egy hosszú távú fiskális konszolidáció útján, amely szükséges ahhoz, hogy az USA kormányzata az Aaa besorolásnak megfelelő pályán tartsa az államadósságot.

A negatív kilátások megfogalmazásával ellenben a Moody\'s fel kívánja hívni a figyelmet, hogy amennyiben az elkövetkező év során romlik a kormányzat pénzügyi fegyelme, illetve 2013-ig nem léptetnek életbe újabb fiskális megszorító intézkedéseket, vagy a gazdasági kilátások drasztikus mértékben romlanak, esetleg a jelenleg vártnál magasabb forrásköltségekkel tudja finanszírozni magát a piacról az USA, úgy \"megnövekedhet a leminősítés kockázata\".

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet