BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmas többletet termelt Kína

GDP-arányosan 6,1 százalékos költségvetési többletet mutatott a kínai költségvetés mérlege az idei első félév után.

2011. július 14. csütörtök, 11:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kína az első félévben mintegy 193,3 milliárd dolláros költségvetési többletet produkált kormányzati adatok szerint, miután a stabil gazdasági növekedés és az emelkedő árak növelték a kormányzati bevételeket.

A többlet körülbelül a kínai GDP 6,1 százalékára rúg, és természetesen messze a 2 százalékos egész éves pekingi deficitcél fölött alakul.

A kínai költségvetési bevételek júniusban 28 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat, miután májusban 34, áprilisban pedig 27 százalékos bővülést regisztráltak. Az idei első hat hónapban pedig összességében 31 százalékkal nőtt a bevételek összege.

A bevételek növekedése azonban várhatóan lassul majd a következő hónapokban, miután az ázsiai ország GDP-növekedése lassulhat, illetve jövedelemadó-reformot hajtanak végre.

A költségvetési kiadások júniusban 33 százalékkal nőttek a 2010. júniusi állapothoz képest.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet