BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokasodnak a szlovén–horvát üzletek

2011. június 30. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Horvátország legnagyobb magánkézben levő vállalatcsoportja, az Agrokor d.d. egy megawattos biogázerőművet épít Zágráb közelében − idézte a társaság közleményét a Bloomberg. A létesítményt a szlovén GH Holding építőipari csoport építi majd meg, a beruházás összegéről nem szól a közlemény. Az Agrokor öt év alatt egymilliárd kunát (135 millió euró) tervez költeni biogázerőművek építésére, ezek összesen 30 megawatt teljesítményt érnének el. Ágazati hírek szerint az élelmiszer-termelő és -forgalmazó Agrokor élelmiszer-ipari hulladékokat használna fel az erőművekben.

Az Agrokor jelenleg a térség legnagyobb élelmiszer-üzletláncát működtető szlovén Mercatorral készül tárgyalni: a szlovén társaság még márciusban jelezte, hogy érdekelné a horvát csoport kiskereskedelmi részlege, erre adtak június közepén pozitív választ. (A tényleges tárgyalások megkezdésének időpontját még nem tudni.) A 663 millió euró piaci értékű Mercator Szlovénia mellett Szerbiában, Horvátországban, Boszniában, Montenegróban, Bulgáriában és Albániában működtet üzleteket.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet