BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Atomerőmű-baleset történt az USA-ban - nyugtatgat az áramszolgáltató

Nem jelent veszélyt a nebraskai atomerőműbe betört víz az áramszolgáltató szerint.

2011. június 27. hétfő, 18:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem jelent veszélyt, hogy a Missouri folyó áradása miatt víz tört be a nebraskai Fort Calhoun-i nukleáris erőmű turbinaépületébe - közölte hétfőn az omahai körzeti áramközellátó szóvivője az MTI tudósítása szerint. Jeff Hanson szóvivő szerint az épületben nem tárolnak nukleáris anyagot, ezért a vízbetörés nem jelent veszélyt. Az erőművet, amelyet üzemanyag-feltöltésre még áprilisban leállítottak, vasárnap este érte el az árhullám, az ideiglenes védmű összeomlása miatt.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet