Több mint egy éve nem növekedett ilyen erőteljesen a kiskereskedelmi forgalom az eurózónában, mint áprilisban, és a német ipari vállalatok is több megrendeléshez jutottak. A márciusi esés után magához tért az európai kiskereskedelem, áprilisban havi alapon 0,9 százalékkal, éves összehasonlításban pedig 1,1 százalékkal nőtt az eurózóna boltjainak forgalma. Kevésbé reménykeltő azonban, hogy a legerősebb gazdasági formában lévő Németországban éves alapon csak fél százalékkal erősödött a fogyasztás, miközben a meggyengült eurózóna-országokban Görögországtól Spanyolországig romlottak az eladások.
A német ipari rendelésállomány áprilisban 2,8 százalékkal nőtt márciushoz képest, amikor is − nagy ijedelmet okozva − 2,7 százalékkal visszaesett. A Bloomberg által megkérdezett elemzők 2 százalékos javulást vártak − szakértők szerint a számokat leginkább a Deutsche Bahn által a Siemensnek adott gigantikus, 300 darabos vonatszerelvény-rendelés dobta meg. A német vállalatoknak hovatovább már gondot okoznak a szaporodó megrendelések, hiszen a termelés egyes pontjain nem tudják tovább emelni a képzett munkások munkájára alapozott kapacitásaikat.
