BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra recesszióban az amerikai lakáspiac

2011. június 1. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Márciusban már az egymást követő nyolcadik hónapban estek az amerikai lakásárak az S&P Case-Shiller indexe szerint, amivel elemzők szerint már hivatalosan dupla recesszióról lehet beszélni. A februári, éves összehasonlításban 3,3 százalékos esés után márciusban 3,6 százalékkal csökkentek a lakásárak, ráadásul az eddigi mélypontnál, a 2009. áprilisi szintnél is alacsonyabbra süllyedtek, tehát a tavaly júniusig tartó fellendülés teljesen odaveszett. Az indexben szereplő 20 városból 18-ban havi összevetésben is estek az árak. Elemzők szerint mind a kínálati, mind a keresleti oldalon megoldhatatlan problémák tornyosulnak az amerikai lakáspiacon. Rengeteg a kényszerárverezés alatt álló ingatlan, amelyek pontos száma továbbra sem ismert, hiszen sok szereplő inkább kivárásra játszik és nem dobja piacra ingatlanát. A másik oldalon a kereslet is rendkívül gyenge, hiszen a jelzáloghitelek feltételei sokat szigorodtak és a munkaerőpiac sem tud magára találni a válság óta.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet